POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

PSYCHOLOG SZKOLNY ALEKSANDRA STRUKOWSKA - LIZAK

M E N U

Nazywam się Aleksandra Strukowska-Lizak
i jestem psychologiem. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim
w Katowicach oraz wiele różnych szkoleń, w tym 2,5 letnie podyplomowe szkolenie z zakresu terapii rodzin w Krakowie.

Cały czas się szkolę, by jak najlepiej pomagać. Serdecznie zapraszam na moje konsultacje, które odbywają się na II piętrze (gabinet psychologa).

Szanowni Rodzice- zachęcamy Państwa do kontaktu z psychologiem szkolnym za pośrednictwem poczty elektronicznej: sp5-strukowska@wp.pl
Szczególnie gorąco zachęcamy do umawiania wizyt tą drogą.

Drogi uczniu:
Jeśli:
- masz jakiś problem i nie masz z kim o tym porozmawiać;
- czujesz się samotny;
- masz jakiś sekret/ tajemnicę i chcesz się z tym kimś podzielić;
- boisz się chodzić do szkoły;
- martwisz się sytuacją w domu rodzinnym;
- często boli cię głowa albo brzuch chociaż jesteś zdrowy;
- czujesz się odizolowany od rówieśników albo wpadłaś/ wpadłeś w towarzystwo, które robi rzeczy, które Ci się nie podobają (uważasz, że są złe);
- masz trudności w nauce;
- po prostu chcesz o coś spytać;
- ktoś Ci dokucza, wyzywa, wyśmiewa, grozi, wymusza od Ciebie pieniądze itp.;
- masz problem z kontrolowaniem agresji;
- często „wybuchasz” i tracisz równowagę;
- zrobiłeś cos, czego bardzo żałujesz;
- jesteś nieśmiała/ ły i bardzo chcesz to zmienić;
Przyjdź- razem spróbujemy sobie z tym poradzić!!!!

Pamiętaj:
Tylko odważny człowiek najpierw poznaje swoje słabości a potem próbuje coś z nimi zrobić. Trzeba dużej odwagi żeby szukać rozwiązania dla swoich problemów u psychologa. To jest prawdziwy powód do dumy!!!

Gdzie mnie znaleźć:
Większość z Was pewnie wie, gdzie jest mój gabinet, a dla tych, którzy nie wiedzą: Znajduje się ona na II piętrze, obok sklepiku. Na drzwiach napisane są godziny, w których pracuję.

Drogi rodzicu/ opiekunie:
Jeśli:
- martwi Cię zachowanie Twojego dziecka;
- niepokoją Cię jego wyniki w nauce;
- coś się dzieje w Twojej rodzinie i boisz się, jaki to będzie miało wpływ na Twoje dziecko;
- zachowanie dziecka nagle się zmieniło, a nie wiesz dlaczego;
- Twoje dziecko jest nieśmiałe lub agresywne i chciałbyś mu pomóc to zmienić;
- chciałbyś poprawić, pogłębić relacje ze swoim dzieckiem;
- nauczyciele zwracają uwagę, że w szkole z dzieckiem się coś dzieje (ma problem z koncentracją, ma trudności w nauce pisania, czytania, bądź w nauce matematyki, łatwo wpada w gniew, ma trudności z przestrzeganiem dyscypliny, bądź jest bardzo wycofane itd.)
- Twoje dziecko zachowało się tak, że czujesz się zaskoczony i chcesz się upewnić czy wszystko jest w porządku;
- chcesz się zasięgnąć porady dotyczącej instytucji świadczącej pomoc dziecku i rodzinie, a także placówek specjalistycznych (diagnostycznych i leczących).

Drogi rodzicu:
Moja praca bez Twojego udziału nie przyniesie dużych efektów. Pewnie czasem Cię dziwi, niepokoi, a może nawet złości, że zapraszam Ciebie na rozmowę. A może obawiasz się, że będziesz oceniany jako rodzic. To są zupełnie naturalne odczucia. Jako rodzic/ opiekun jesteś najważniejszy dla swojego dziecka i dlatego tak ważne jest, żebyśmy wspólnie starali się znaleźć rozwiązanie i pomóc Twojej córce/ synowi. Bo o to przecież nam razem chodzi.

Rodziców zapraszam na spotkania grupowe- na których poruszane będą ciekawe tematy
z zakresu psychologii dziecka
(więcej informacji w zakładce).